Wybierz krajWybierz kraj
Polska - podłogi mieszkaniowe

Jak pielęgnować podłogę

Wszystkie nasze podłogi zostały opracowane po to, by sprawiać przyjemność. Innowacje techniczne i obróbka powierzchni sprawiają, że łatwo je pielęgnować, ale odrobina troski i poświęconej im uwagi pomoże zachować ładny wygląd i trwałość.
 
 Ostatnie szlify
 
Po zakończeniu montażu podłogi wymaga ona jeszcze ostatniego czyszczenia, zanim zaczniesz przesuwać meble. W przypadku winylu oznacza to przetarcie wilgotną szmatką, ciepłą wodą i naturalnym środkiem czyszczącym. W przypadku laminatu i drewna wystarczy zamieść brud i kurz oraz przetrzeć suchą szmatką w celu usunięcia pozostałości. I można się wprowadzać.
 
Zamiatanie do czysta
 
Większość z nas kusi myśl odłożenia czyszczenia podłogi do momentu, kiedy trzeba to już naprawdę zrobić. Jednak im dłużej pozostawiamy zabrudzenia i plamy, tym bardziej wnikają one w podłogę. Zatem szybkie, ale regularne czyszczenie oznacza mniej pracy i większy efekt i na pewno pomoże zachować piękny wygląd i trwałość Twoich podłóg.
 
- Winyl
Utrzymuj podłogę w dobrym stanie poprzez zamiatanie miękką szczotką lub odkurzanie i regularne mycie wodą i neutralnym środkiem czyszczącym.
 
- Laminat
Odkurzaj lub wycieraj mokrym mopem. Idealnym wyjściem jest wycieranie całej podłogi co kilka tygodni wilgotnym (nie mokrym) mopem, spryskanym roztworem do czyszczenia laminatu. Na koniec szybko wytrzyj suchym mopem lub ścierką.
 
- Drewno
Wszystko czego potrzebujesz do zachowania ładnego wyglądu podłogi to szmatka do polerowania lub szczotka. Od czasu do czasu przetrzyj wilgotną (nigdy mokrą) szmatką i jednym z naszych produktów do czyszczenia drewna. Doskonałą opcją, przyjazną dla środowiska, jest nasz Bioclean.
 
Plamy
 
W przeciwieństwie do niektórych typów wykładzin, takich jak dywan, obróbka powierzchni naszych podłóg chroni przed plamami i zabrudzeniami. Nie popsujesz ich wylewając napój, farbę, upuszczając jedzenie, itp., ale jeśli nawet tak się stanie, najlepiej zawsze jak najszybciej wyczyścić podłogę. Używaj suchej szmatki i zalecanego środka czyszczącego. Zawsze postępuj według instrukcji producenta przed zastosowaniem środków czyszczących i nigdy nie rozpylaj ich bezpośrednio na podłogę.
 
Zadrapania, szpary i pęknięcia w drewnie
 
Po długim okresie użytkowania nawet najtwardszy lakier na naszych podłogach drewnianych może zacząć odkrywać zadrapania. Lacquer Refresher firmy Tarkett błyskawicznie przywróci połysk Twojej podłodze.
 
Mocno porysowana podłoga może znów wyglądać jak nowa dzięki lekkiemu przeszlifowaniu i nowej powłoce lakieru.
 
Jeśli pojawią się pęknięcia i szpary, można je wypełnić kitem Tarkett lub woskiem w przypadku większych szpar. Te proste w zastosowaniu produkty są dostępne w wielu kolorach, możemy je więc dopasować do każdej podłogi.
 
Odpowiednie produkty
 
Oczywiście czasami podłoga wymaga bardziej dokładnego czyszczenia. Powinno się stosować tylko produkty czyszczące przeznaczone do winylu, laminatu i drewna i zawsze postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na pojemniku. Co najważniejsze, nigdy nie zalewać podłogi – stosować wilgotną (nigdy mokrą) szmatkę, mop lub gąbkę.
 
Proste wskazówki
 
§         Stosuj wycieraczkę przy wejściu, aby zapobiec wnoszeniu brudu do domu.
§         Filcowe lub plastikowe podkładki pod nogami mebli zapobiegną pozostawianiu śladów, wgnieceń i zadrapań.
§         Przesuwaj ciężkie meble przez podnoszenie, nie przesuwanie.
§         Nigdy nie rozpylaj produktów czyszczących bezpośrednio na podłogę.
§         Nie pastuj i nie woskuj.
 
Dołączone instrukcje
 
Zapewniamy kompletne instrukcje do wszystkich produktów. Można także ściągnąć dodatkowe informacje ze strony przeznaczonej dla każdego produktu lub z naszego centrum dokumentów.