Wybierz krajWybierz kraj
Polska - podłogi mieszkaniowe

Jak wybrać podłogę

Wybieranie nowej podłogi jest bardzo ekscytujące, ale także trochę oszałamiające. Jest tak wiele typów podłóg i tak wiele wzorów, tyle rzeczy, o których trzeba pomyśleć. Prawdopodobnie masz już jakieś pomysły co do stylu, ale postępowanie według kilku prostych wskazówek zagwarantuje, że wybierzesz taką podłogę, jaką chcesz i jakiej potrzebujesz.
 
Porzuć swoje uprzedzenia
Być może zdecydowałeś, że w grę wchodzi tylko drewno. Że laminat jest łatwiejszy w pielęgnacji. Albo że winyl jest bardziej praktyczny. Jednak kiedy zobaczysz ogromny wachlarz wykończeń i stylów, zdasz sobie sprawę, że możliwości są nieskończone. Wszystkie nasze podłogi są związane z najnowszą technologią obróbki powierzchni, zapewniającą piękny wygląd, łatwość czyszczenia i wytrzymałość. Zatem odłóż na bok swoje uprzedzenia i otwórz umysł na nowe pomysły.
 
Budżet
 
Zmierz pokój lub obszar, który ma zostać pokryty podłogą i zdecyduj ile możesz wydać. Pamiętaj, aby zostawić trochę pieniędzy na dodatkowe elementy i akcesoria, takie jak bariera pary wodnej, akustyczna warstwa wyrównawczo-izolacyjna lub profile oraz transport, jeśli zależy Ci na dostawie do domu.
Spójrz na istniejącą powierzchnię i zdecyduj czy możesz na niej położyć podłogę, czy może należy ją pokryć nową nawierzchnią – jeśli tak, włącz to także w swój budżet.
 
Który podkład?
Podłogi można montować na wielu różnych powierzchniach:
 
·         Beton, płytki, kamień i marmur – winyl, laminat i drewno
·         Podłoga drewniana – winyl, laminat i drewno
·         Dywan z bardzo krótkim włosem - winyl, laminat i drewno
·         Winyl wyściełany – laminat i drewno, a w przypadku winylu należy go usunąć lub przykryć
·         Dywan z długim włosem – trzeba usunąć przed położeniem zupełnie nowej podłogi
 
Która podłoga do którego pokoju
Wszystkie nasze podłogi korzystają z innowacyjnej technologii zapewniającej komfort, ładny wygląd i najlepszą funkcjonalność. Jednak różne pokoje mają specyficzne wymagania, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
 
Wejście i korytarz – Wchodzący i wychodzący goście wnoszą brud i wilgoć do Twojego domu, co sprawia, że ta część podłogi jest szczególnie wymagająca. Wybierz twardą powierzchnię, która wytrzyma umiarkowaną wilgoć i jest łatwa w czyszczeniu.
 
Biuro – jeśli Twoim priorytetem jest zachowanie w biurze ciszy sprzyjającej koncentracji i komfortowi pracy, powinieneś wziąć pod uwagę podłogi o dobrych właściwościach akustycznych. Prawdopodobnie potrzebujesz twardej powierzchni, którą trudno uszkodzić meblami biurowymi lub dużym zużyciem, jeśli oczekuje się wielu gości. Podłogi o antystatycznych właściwościach będą mądrą inwestycją, jeśli używasz sporo sprzętu elektrycznego.
 
Kuchnia – wycieki, upadająca żywność i sprzęt są na porządku dziennym, nawet jeśli jesteś ostrożnym kucharzem. Wybierz podłogę, która nie tylko ma wysoką odporność na zabrudzenia i natężenie ruchu, ale wytrzyma także lekką wilgoć i częste mycie.
 
Łazienka – woda sprawia, że łazienka to wymagające środowisko, dlatego musisz wybrać podłogę wodoodporną. Co więcej, aby zapewnić bezpieczeństwo, pamiętaj, że w wilgotnych warunkach podłoga nie może być śliska i powinna być łatwa w czyszczeniu.
 
Sypialnia – Twoja sypialnia to często bardzo osobista przestrzeń, więc będziesz potrzebował szerokiego wachlarza dekoracyjnych wykończeń. Nie zapomnij, że wygląd to tylko jeden element i że Twoje bose stopy będą także potrzebowały komfortu i ciepła.
 
Pokój dziecięcy – Sypialnie dziecięce często są miejscem zabaw, ale także pomieszczeniem do spania. Dla aktywnych dzieciaków będziesz potrzebować twardej, praktycznej podłogi, która jest wygodna, ale także łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu, i która będzie tłumić hałasy.
 
Salon – często centrum Twojego domu, potrzebujesz wielozadaniowej podłogi, która odzwierciedli Twój styl, ale także zniesie skutki wielu różnych czynności. Twarda powierzchnia, która jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji, zmniejszy czas, który będziesz musiał spędzić na utrzymywaniu ładnego wyglądu Twojego salonu.
 
Ogrzewanie podłogowe
Jeśli już masz lub myślisz o instalacji systemu ogrzewania podłogowego, musisz wybrać podłogę, która spełnia wymogi producenta. Samoregulujące systemy ogrzewania podłogowego są odpowiednie do większości naszych podłóg z winylu, laminatu i drewna. Jednakże pod podłogami klonowymi i bukowymi nigdy nie powinno się instalować ogrzewania podłogowego ze względu na ich naturalną budowę. Może to spowodować pęknięcia i powiększyć szpary, jeśli drewno za bardzo wyschnie. Przed zakupem powinieneś zasięgnąć rady fachowca.
 
Poziomy kwalifikacji
Montaż podłogi nigdy nie był prostszy dzięki szerokiemu wachlarzowi nowych produktów, które nie wymagają skomplikowanych metod. Wszystkie nasze podłogi z drewna i laminatu wykorzystują nowoczesne bezklejowe systemy łączenia, które po prostu się zatrzaskuje. Są bardzo łatwe w użyciu i – w przypadku montażu bez przyklejania do podłoża – można je zdemontować bez uszkodzenia i zamontować ponownie.
 
W przypadku winylu, samoprzylepna „Podłoga w pudełku” i Starfloor to pierwszy dobry projekt, który może zamontować jedna osoba. W rzeczywistości, dzięki TarkoSpray, naszemu innowacyjnemu klejowi w aerozolu, nakładanie podłogi winylowej jest teraz szybkie i proste. Po prostu rozpyl i połóż, a potem przez wiele godzin możesz jeszcze zmieniać położenie.
 
Wszystkie nasze produkty posiadają pełne instrukcje montażu.
 
Zużycie
Nikt nie chce spędzić nawet minuty na czyszczeniu i usuwaniu plam. Wybierając odpowiednią podłogę zmniejszasz czas czyszczenia i pielęgnacji. Powinieneś także wybrać podłogę z możliwie najlepszą ochroną powierzchni. Tarkett ma kilka najlepszych na rynku metod obróbki powierzchni, zabezpieczających winyl, laminat i drewno przed zadrapaniami, brudem, blaknięciem i wilgocią.
 
Środowisko naturalne
Tarkett to naturalny wybór, jeśli chcesz być pewien, że Twoja podłoga została wyprodukowana zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju oraz przy użyciu naturalnych i odnawialnych materiałów tam, gdzie to możliwe. Aby uzyskać więcej informacji o naszej polityce zrównoważonego rozwoju, odwiedź naszą stronę internetową.
 
I wreszcie…
Sprawdź specyfikacje.
Razem ze wszystkimi naszymi produktami dostarczamy pełne specyfikacje techniczne, a na tej stronie internetowej znajdziesz wszystkie dodatkowe informacje.