Wybierz krajWybierz kraj
Polska - podłogi mieszkaniowe

Zrównoważony rozwój

Firma Tarkett jest liderem w produkcji odpowiedzialnej za środowisko i zajmuje się rozwojem produktów zrównoważonych od dziesiątek lat.

Każdy człowiek, projekt czy środowisko jest inny i wymaga dostosowanych rozwiązań – w kwestii budżetów, funkcjonalności produktu i zrównoważonego rozwoju. To staje się możliwe tylko dzięki szerokiemu wachlarzowi podłóg, co pozwala nam doradzać klientom, która z nich będzie najlepsza do danego projektu, bez konfliktu interesów. Nazywamy to podejście << Wyborem zrównoważonym >>

Lepsze materiały

Tarkett stosuje materiały odnawialne i naturalne wszędzie, gdzie to jest możliwe i ciągle podnosi poziom wszystkich swoich produktów.

Zarządzanie zasobami

Tarkett co kwartał monitoruje swoje operacje w pięciu kluczowych kwestiach: woda, energia, odpady, recycling i emisje. Wyniki są publikowane i pozwalają nam weryfikować postęp w redukcji zużycia zasobów.

 

Miejsca przyjazne dla człowieka

Podłogi Tarkett gwarantują bezpieczne i zdrowe środowisko, w którym ludzie mogą pracować, uczyć się, bawić, wracać do zdrowia i wypoczywać. Wszystkie nasze podłogi są systematycznie oceniane pod względem wpływu na jakość powietrza wewnętrznego. Co więcej, obróbka powierzchni Tarkett pomaga w konserwacji zasobów poprzez zmniejszenie ilości potrzebnej wody, detergentów i energii.

 

Ponowne wykorzystanie i przetwarzanie

Tarkett wykorzystuje więcej przetworzonych elementów na początku życia produktu, a pod koniec możliwie najwięcej przetwarza. Firma Tarkett charakteryzuje się najbardziej rozbudowanym systemem recyclingu w branży, a w 2008 r. przetworzyła ponad 68 000 ton podłóg.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w Tarkett Group

Zrównoważony wybór

 

„Zrównoważony wybór” firmy Tarkett utrzymuje równowagę między wymaganiami klientów indywidualnych i projektów a koniecznością zagwarantowania bardziej zrównoważonych rozwiązań.

Uważamy także, że zrównoważony rozwój, czy w przypadku jednostki czy korporacji, to praktyka codzienna, a nie tylko idea.

 

Przedmiotem naszego codziennego zainteresowania jest bycie bardziej efektywnym i przyjaznym dla środowiska poprzez redukcję zużycia zasobów i produkcji emisji, recycling i ponowne wykorzystanie materiałów oraz tworzenie miejsc przyjaznych dla człowieka. Dlatego właśnie mierzymy nasz wpływ na środowisko – aby nadal poprawiać i dzielić się naszym postępem z klientami, pracownikami i społecznościami lokalnymi.