Wybieramy zrównoważone materiały.

Dobre materiały

Twój pewny wybór

Pełna transparentność produktów jest dla nas ważna podczas każdego zakupu. Jak upewnić się, że materiały zostały dobrane z myślą o bezpieczeństwie użytkowniuków i dobrostanie planety? W Tarkett przywiązujemy ogromną wagę do prozdrowotnych i proekologicznych norm określonych w zasadach Cradle to Cradle® - czyli filozofii projektowania produktów, która propaguje wybór najlepszych materiałów. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem jakości i wydajności naszych produktów. Znamy każdy szczegół ich składu i pozostajemy całkowicie transparentni, dzieląc się tymi informacjami z naszymi klientami.

From cradle to use, see how our flooring are designed, installed and used for quality living.

Masz prawo wiedzieć, jak powstaje Twoja podłoga.

Zawsze pomagamy naszym klientom zrozumieć nasze decyzje projektowe. W tym celu wykorzystujemy najnowsze metody naukowe by nieustannie badać i optymalizować wykorzystywane materiały. Działamy zgodnie z zasadami eko-projektowania propagowanymi przez Cradle to Cradle®. 
98% naszych materiałów podlega ocenie niezależnych ekspertów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że spełniają one wysokie standardy prozdrowotne i prośrodowiskowe. W ten sposób optymalizujemy już stosowane materiały lub znajdujemy dla nich lepsze alternatywy, aby zapewnić Ci zdrowsze rozwiązania podłogowe. I tak na przykład podjęliśmy zdecydowane działania w zakresie stosowania ftalanów, rodzaju plastyfikatora stosowanego w podłogach winylowych, który negatywnie wpływał na ludzkie zdrowie, usuwając ftalany z wszystkich naszych produktów w 2019 roku.

 

Teraz używamy takich samych plastyfikatorów jak te wykorzystywane w produkcji pojemników na żywność i certyfikowanych zabawek dla dzieci. 
Zapewniamy bardzo szczegółowe zestawienia dotyczące wpływu naszych materiałów na środowisko poprzez deklarację EPD (Environment Product Declaration) oraz na zdrowie poprzez oświadczenie MHS (Material Health Statement).

dog chilling in living room

Zrównoważone rozwiązania podłogowe

Możesz na nas liczyć.

Oferujemy Ci produkty, które są długotrwałe i wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia. Nieustannie podwyższamy jakość produkcji w fabrykach w Niemczech, Szwecji, Polsce i Luksemburgu, dążąc tym samem do redukcji naszego śladu środowiskowego. 

Designer selecting Tarkett flooring next to a dog chilling in living room

Zrównoważone wybory. Dla ludzi i planety.
Tarkett Human-Conscious DesignTM

Pobierz Raport Sustainability 2020

Więcej o Zrównoważonym Rozwoju

Czym jest Zrównoważony Rozwój?

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie rozwiązań podłogowych, które mają pozytywny wpływ na użytkowników i dobrostan planety. Aktywnie wdrażamy modele gospodarki cyrkularnej.

Klimat i gospodarka cyrkularna

Działamy wspólnie dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałamy zmianom klimatycznym i kurczeniu się zasobów naturalnych poprzez ekologiczne projektowanie naszych produktów, stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu i przetwarzanie naszych podłóg po zakończonym cyklu życia.

Zdrowie i komfort

Dbamy o Twoje zdrowie i komfort - projektujemy rozwiązania podłogowe, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, posiadają znakomite właściwości akustyczne i dają komfort użytkowania.

Powiązane kolekcje