Dofinansowanie z Funduszu Europejskiego  na Wdrożenie produkcji paneli LVT

Dofinansowanie z Funduszu Europejskiego na Wdrożenie produkcji paneli LVT

28 Stycznia 2019

Tarkett Polska Sp. z o.o. oddział Jasło realizuje w okresie od grudnia 2015r. do marca 2017r. projekt pn. „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych paneli podłogowych LVT” nr POIR.01.01.01-00-1287/15.

Przedmiotem projektu są prace rozwojowe mające na celu wdrożenie do oferty firmy Luksusowych Paneli Winylowych, tzw. LVT. W wyniku projektu na rynek zostanie wprowadzony panel podłogowy LVT przeznaczony do użytkowania w szczególnie wymagających warunkach o dużym natężeniu ruchu, w szczególności w budynkach użyteczności publicznej takich jak sieci handlowe i sklepy. Projekt zakłada przeprowadzenie prac rozwojowych celem ostatecznego potwierdzenia osiąganych przez niego parametrów technicznych oraz udokumentowania, iż opracowana przez Tarkett technologia jest możliwa do zastosowania w produkcji. Efektem projektu będzie nowy wyrób o spełniający wymagania „emisja VOC poniżej granicy oznaczalności” i „nieftalanowy” oraz posiadający najwyższe parametry użytkowe takie jak odporność na ścieranie, brudzenie a także łatwość instalacji i konserwacji podczas użytkowania.
Praca rozwojowe są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 1.1.1. „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” . 

Całkowita wartość projektu wynosi 12 036 197.14 zł.
Wartość przyznanego dofinansowania to 4 814 478.86 zł.