Putting your health and the planet's first through sustainable flooring

Klimat i gospodarka cyrkularna

Dlaczego wprowadzamy gospodarkę cyrkularną?

W przeciwieństwie do linearnego modelu gospodarczego opartego na podejściu Take-Make-Waste ("weź - zrób - wyrzuć") gospodarka o obiegu zamkniętym ma na celu jak najdłuższe utrzymanie wartości materiałów i energii wykorzystanych w produktach, minimalizując produkcję odpadów i zużycie zasobów. Dzięki temu oszczędzamy zasoby naturalne i zmniejszamy emisje dwutlenku węgla.
Wybierając podłogę Tarkett, masz pewność, że otrzymujesz produkt wysokiej jakości, wykonany z dobrych materiałów - w tym pochodzących z recyklingu. Produkt został zaprojektowany z myślą o długotrwałym użytkowaniu i może być bezpiecznie poddany recyklingowi, gdy jego użytkowanie dobiegnie końca.

From cradle to use, see how our flooring are designed, installed and used for quality living.

Recykling

Zapobiec powstawaniu odpadów możemy już na etapie projektowania.

Nie jesteśmy w stanie poddawać recyklingowi wszystkiego, co produkujemy. W zależności od poszczególnych materiałów i ich różnych kombinacji w produkcie, może to stanowić trudne wyzwanie. Dlatego właśnie lepsze projektowanie - z użyciem dobrej jakości materiałów - może naprawdę wiele zmienić.
W Tarkett zaczynamy od ekologicznego projektowania naszych produktów i optymalizacji materiałów, korzystając ze znanych na całym świecie zasad projektowania Cradle to Cradle®, które promują wybór dobrych materiałów. Pozwala nam to zaoferować Ci zdrowsze produkty i możliwość ponownego wykorzystania materiałów, gdy produkt zostanie zużyty. Wiele z naszych produktów dla biznesu i do użytku domowego uzyskało certyfikaty Cradle to CradleTM od Silver do Gold.

.

Jak recyklujemy nasze produkty?

W ramach naszego programu odbioru i recyklingu ReStart®* zbieramy i poddajemy recyklingowi odpady instalacyjne oraz zużyte materiały podłogowe. Jesteśmy jedynym producentem w Europie, który posiada fabrykę specjalizującą się w recyklingu wykładzin dywanowych, zdolną do zamknięcia obiegu płytek dywanowych. Jesteśmy pionierem w zakresie recyklingu odpadów pokonsumenckich w wielu kategoriach podłóg i dzięki temu uzyskujemy wysokiej jakości materiały do wytwarzania nowych produktów.
*oferta komercyjna

Yongsters chatting in a room

Zawartość pochodząca z recyklingu

Cenne zasoby przekształcamy w nowe produkty

Nie skupiamy się wyłącznie na przetwarzaniu naszych własnych odpadów. Nieustannie poszukujemy możliwości zastępowania tradycyjnych surowców wysokiej jakości alternatywami pochodzącymi z recyklingu.
Współpracujemy w celu przekształcenia zaskakujących "odpadów" z innych gałęzi przemysłu w materiały użyteczne dla naszej produkcji - od resztek kredy pozostałej po oczyszczaniu wody pitnej, przez folię PVB (plastik) ze starych szyb samochodowych, po nylon z wyrzucanych sieci rybackich. Nie tylko chronimy światowe zasoby naturalne, ale także pomagamy w walce ze zmianami klimatycznymi, ograniczając zużycie energii i wody potrzebnych do wydobycia i przetworzenia dziewiczych surowców.

.

Yongsters chatting in a room - our design team working on new flooring developments

Zmiany klimatyczne

Nasze wybory mają znaczenie

W Tarkett walczymy ze zmianami klimatu, projektując nasze produkty zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Pozwala nam to zmniejszyć ich ślad węglowy na każdym etapie cyklu życia, od pozyskiwania surowców po recykling.

.

Wytwarzanie naszych produktów w ekologicznych fabrykach zmniejsza nasz ślad węglowy. Obecnie 28% zużywanej przez nas energii pochodzi z odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna lub wiatrowa. W wielu naszych fabrykach korzystamy w 100% z odnawialnej energii elektrycznej i stale wprowadzamy innowacje mające na celu zmniejszenie zużycia energii i poprawę wydajności energetycznej. Wiemy, że oczekujesz czegoś więcej niż tylko pięknie wyglądającej podłogi. Szukasz rozwiązań, które spełnią Twoje ekologiczne potrzeby, co pozwoli Ci zrobić coś w kierunku zapobiegania zmianom klimatycznym i globalnemu ociepleniu.

Świadome wybory. Dla ludzi i planety.
Tarkett Human-Conscious DesignTM

.

Pobierz Raport Sustainability 2020

Więcej o Zrównoważonym Rozwoju

Czym jest Zrównoważony Rozwój?

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie rozwiązań podłogowych, które mają pozytywny wpływ na użytkowników i dobrostan planety. Aktywnie wdrażamy modele gospodarki cyrkularnej.

Dobre materiały

Wybieramy tylko dobre materiały - wszystkie są poddawane kontroli ekspertów w zakresie projektowania Cradle to CradleⓇ. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem ich jakości i wydajności.

Zdrowie i komfort

Dbamy o Twoje zdrowie i komfort - projektujemy rozwiązania podłogowe, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, posiadają znakomite właściwości akustyczne i dają komfort użytkowania.

Powiązane kolekcje