Nasze podłogi zasługują na drugie życie.

Recykling

Nasze podłogi zasługują na drugie życie.

Recykling ścinków winylu i linoleum z produkcji, jak również tych pozostałych po instalacji nie stanowi problemu. Są to ładne, czyste skrawki materiału, które można łatwo poddać recyklingowi. Ale jak poddać recyklingowi zużytą podłogę pod koniec jej życia? Często pokryte klejem, kawałkami betonu i innymi pozostałościami chemicznymi z lat użytkowania. Jak ponownie wprowadzić je do naszego łańcucha dostaw z gwarancją 100% bezpieczeństwa? Teraz mamy wyzwanie! Projektujemy ekologicznie nasze produkty z myślą o zakończeniu ich życia, na przykład opracowując bezklejowe rozwiązania, które promują łatwy recykling. Nasze zespoły nieustannie opracowują innowacyjne nowe sposoby recyklingu coraz większej liczby zużytych materiałów w naszych ośmiu dedykowanych centrach recyklingu na całym świecie.

Recycling w Tarkett

Pilotujemy nową technologię, która czyści, strzępi i poddaje recyklingowi wcześniej nieużyteczne poużytkowe przyklejane winyle*. Rozdrabniamy poinstalacyjne linoleum na proszek, który następnie stanowi 10% z 36% zawartości nowego linoleum z recyklingu i badamy nowe sposoby oddzielania poużytkowego linoleum od kleju, aby upewnić się, że znajdzie swoją drogą w nowych produkcjach.

Tarkett's ReStart Recycling programme

Opracowaliśmy również unikalne techniki przekształcania starych płytek dywanowych w nowe.  Dzięki naszej innowacyjnej metodzie oddzielania przędzy od podkładu oba materiały w 100% podlegają recyklingowi. W wyniku współpracy z Aquafil całkowicie zamknęliśmy obieg, przetwarzając odzyskaną przędzę na nową przędzę wysokiej jakości, gotową do użycia. Ponieważ recykling polega na współpracy, dlatego jeśli materiału nie można bezpiecznie przetworzyć na pokrycie podłogowe, szukamy partnerów z innych branż, którzy mogliby go użyć w inny sposób.

Recycling at Tarkett

Brzmi imponująco? Może. Ale postrzegamy to bardziej, jako zdrowy rozsądek. Ponieważ walka ze zmianami klimatu i niedoborem zasobów jest imperatywem, który wymaga całkowitego zaangażowania w gospodarkę o obiegu zamkniętym. W Tarkett dokładamy do tego wszelkich starań. Wybierając nasze rozwiązanie podłogowe, wybierasz firmę o udokumentowanym doświadczeniu w zakresie innowacyjnych systemów recyklingu i innowacyjnych rozwiązań w zakresie recyklingu. Możesz być spokojny, że dokonałeś odpowiedniego wyboru.

*Homogeniczne winylowe pokrycia podłogowe produkowane od 2011 roku

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.
 

 

Powiązane Artykuły

Pobierz raport o Zrównoważonym Rozwoju

Zrównoważony Rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Korzystamy z odpadów, dbamy o zachowanie zasobów i redukujemy negatywny wpływ produkcji na zmiany klimatyczne.

Dobre Materiały

W Tarkett chcemy znamy wszystkie szczegóły dotyczące używanych przez nas materiałów.

Jakoś powietrza w pomieszczeniu

To my wytyczamy standardy jakości powietrza w pomieszczeniach aby praca przebiegała w zdrowych warunkach.