Style i trendy: Łazienka

Style i trendy: Łazienka

Niezależnie od tego, czy gruntownie przebudowujesz, czy po prostu odświeżasz swoją łazienkę, zaprezentowane niżej najnowsze style i trendy łazienkowe oraz pomysły na dekoracje dostarczą Ci wielu inspiracji.

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek?

Oto niektóre z najnowszych trendów, które łączą styl z funkcjonalnością, aby stworzyć przestrzeń odpowiednią dla Ciebie i Twojej rodziny.

 • Powrót tapet. Zachęcamy do odważnych, graficznych nadruków, które mogą zrobić ogromne wrażenie w małej łazience.
 • Czarny zamiast szarego to nowy trend kolorystyczny. Ogólną radą jest trzymanie się jaśniejszych kolorów, aby pomieszczenie wydawało się większe, ale ciemniejsze kolory dodają głębi, a teraz jest to uwzględniane w projektowaniu łazienek.
 • Naturalne odcienie drewna. W połączeniu z jasnymi płytkami i innymi elementami organicznymi drewno tworzy piękną, naturalną przestrzeń i sprawia, że ​​łazienka jest cieplejsza i bardziej zachęcająca.
 • Parawany prysznicowe o industrialnym wyglądzie, mające czarną ramę zamiast bardziej popularnej chromowanej ramy i są powszechne w industrialnych, nowoczesnych i współczesnych projektach łazienek. Można je łączyć z eleganckimi czarno-białymi elementami oraz kontrastującymi elementami przemysłowymi, takimi jak odsłonięta instalacja wodno-kanalizacyjna i drewniana podłoga.
 • Szafki wiszące tworzące czysty, opływowy i nowoczesny wygląd.
 • Prysznice cyfrowe. Inteligentna technologia wkracza do każdego zakątka domu, w tym do łazienki. Prysznice cyfrowe pozwalają kontrolować temperaturę i natężenie przepływu wody oraz zapisać te preferencje na kolejne kąpiele.
 • Wzorzyste kafelki. Klasyczne płytki ceramiczne zawsze będą uniwersalnym wyborem, ale trend zmierza w kierunku płytek wzorzystych, które robią większe wrażenie i wyraźnie definiują styl pomieszczenia. Sprawdzą się nawet w małych łazienkach, których nie będą przytłaczać.

Pomysły na dekorację łazienki

Jeśli uważasz, że Twoja łazienka wymaga szybkiego remontu, możesz wprowadzić kilka drobnych zmian, które znacząco odmienią jej wystrój. Na przykład oświetlenie i kolor to dwa najszybsze i najtańsze sposoby na zmianę wyglądu łazienki.

Oto kilka prostych pomysłów na dekoracje, które pomogą Ci zmienić wygląd Twojej przestrzeni kąpielowej.

 • Zmień oprawy oświetleniowe. Przy tak wielu dostępnych stylach oświetlenia łazienkowego, od żyrandoli po lampy wiszące, możesz łatwo znaleźć nowe oprawy oświetleniowe, które natychmiast zmienią wygląd Twojej łazienki. A podczas instalowania żarówek najlepiej unikać żółtego światła i zimnego lub fluorescencyjnego oświetlenia oraz trzymać się naturalnego lub symulowanego naturalnego światła w łazienkach.
 • Pomaluj ściany. W przypadku powierzchni bez płytek szybka warstwa farby natychmiast zmienia wygląd Twojej przestrzeni kąpielowej. Wprowadź odcienie wody, aby uzyskać uspokajający efekt lub odważniejsze, ciemniejsze odcienie, aby uzyskać efekt bardziej zdecydowany i dramatyczny.
 • Wprowadź do łazienki odrobinę natury. Wstaw rośliny, aby nadać swojej łazience świeży, naturalny charakter. Aby uzyskać najlepszy efekt, wybieraj rośliny, które kochają parę i rozwijają się w wilgotnym środowisku, takie jak bluszcz i paprocie.
 • Umieść pod umywalką pojemniki lub kosze do przechowywania. Ten prosty sposób pomaga usunąć bałagan z blatów. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kolorów i tekstur. Na przykład wiklinowe kosze dodają naturalnego charakteru i pięknie współgrają z różnymi stylami wystroju wnętrz, od rustykalnego po nowoczesny.
 • Zmień osprzęt, taki jak krany, uchwyty szuflad i wieszaki na ręczniki. Chociaż te elementy mogą wydawać się nieistotne, ich aktualizacja może znacznie zmienić wygląd Twojej łazienki.
panele winylowe starfloor click ultimate 30
wkladziny winylowe

Kolekcje powiązane