Style i trendy: Salon

Style i trendy: Salon

Style i trendy: Salon

Jako centralne pomieszczenie w domu, w którym można spędzać czas z rodziną i gościć przyjaciół, salon jest idealną przestrzenią do eksperymentowania z najnowszymi trendami kolorystycznymi i wykazania się umiejętnością łączenia faktur, wzorów i mebli w celu osiągnięcia idealnej równowagi pomiędzy funkcjonalnością a stylem. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami na temat trendów w stylizacji i wystroju, które pomogą Ci rozpocząć projektowanie salonu.

Jak wystylizować salon?

Urządzanie salonu polega na podejmowaniu decyzji dotyczących kolorów ścian, mebli, podłóg, tkanin okiennych, dodatków oraz tego, jak to wszystko zaaranżować, aby uzyskać określony wygląd. Czynniki, takie jak wielkość Twojego salonu i preferowany styl wnętrzarski, będą miały wpływ na Twoje decyzje i będą nimi kierować. Jeśli nadal nie masz pewności, jaki styl wybrać, nasze strony z inspiracją mogą pomóc Ci lepiej zapoznać się z ogólnymi trendami. To świetny sposób, aby rozpocząć poszukiwanie preferowanego stylu salonu i zainspirowanie się nim.

 Oto kilka wskazówek i pomysłów na styl, które pomogą Ci zacząć:

Kolor farby – do wyboru jest mnóstwo kolorów farb, więc dobrym pomysłem jest najpierw wybrać meble i dodatki, a następnie wybrać kolor farby, który będzie je uzupełniał. Jest to o wiele łatwiejsze niż znalezienie mebli i akcesoriów pasujących do konkretnego koloru ściany.

Rozmieszczenie mebli – ważne jest, aby wybrać układ, który tworzy wygodne miejsca do relaksu i spotkań towarzyskich, uwzględnia przemieszczanie się po salonie, a także ustawienie punktów centralnych, takich jak stolik kawowy, kominek lub obrazy na ścianach.

Oświetlenie – Różne rodzaje oświetlenia: centralne, punktowe i akcentowe, służą różnym celom i mogą być używane na różnych poziomach w całym pomieszczeniu. Należą do nich lampy sufitowe, oświetlenie wpuszczane oraz lampy stołowe i podłogowe. Zastanów się, jak możesz włączyć różne źródła światła, aby stworzyć praktyczne oświetlenie, które dodatkowo wzbogaci wystrój pomieszczenia.

Dywan – wybierz dywan, który nie jest zbyt mały w stosunku do przestrzeni, ponieważ może to sprawić, że cały salon będzie wyglądał na nieproporcjonalny. Dywan powinien być wystarczająco duży, aby wszystkie meble mogły na nim stanąć, z granicą około 25-50 cm między krawędzią dywanu a ścianą.

panele winylowe Starfloor Click Ultimate 30
podłogi drewniane

Trendy w aranżacji wnętrz salonów

• Wygodne i zachęcające – obecnie trendem jest wybieranie mebli i dekoracji, które zachęcają fakturą i kolorem, a nie są zbyt formalne lub sztywne. Przykładami są pluszowe sofy i krzesła oraz bogate odcienie szmaragdowej zieleni i błękitu. Popularne są również koce, stoliki kawowe i meble wykonane z drewna i innych naturalnych materiałów.

 • Intymny minimalizm – obejmuje czyste linie i białą lub neutralną kolorystykę; jednocześnie intymny trend minimalistyczny zachęca do dodania kilku dodatkowych i kolorowych akcentów, aby stworzyć bardziej osobistą i zachęcającą przestrzeń.

• Eklektyczny – ten trend odchodzi od idealnie dopasowanego zestawu mebli i akcesoriów w kierunku bardziej eklektycznej eklektycznych i zróżnicowanych kompozycji. Ten styl osiąga spójny, ale niekompatybilny efekt dzięki zastosowaniu uzupełniającej palety kolorów, a następnie mieszaniu i dopasowywaniu elementów dekoracyjnych według własnego uznania. Rezultatem jest atmosfera pełna relaksu i komfortu.

podłogi drewniane
panele winylowe

Sugerowane kolekcje