Wprowadzanie natury do wnętrz

Wprowadzanie natury do wnętrz

Tworzenie połączeń między wnętrzami a ich otoczeniem to Twój sposób na życie

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu może być niezwykle korzystne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na wprowadzenie odrobiny natury do domu. To idealny sposób na ponowne połączenie się z naszym środowiskiem, dający poczucie spokoju i naturalnej prostoty w Twoim domu.

Pomysły na aranżację wnętrz, aby wprowadzić naturę do domu

Od mebli po dekoracje, istnieje wiele sposobów na wprowadzenie natury do domu. Oto krótki przewodnik, jak włączyć naturalne elementy do wystroju wnętrza, aby móc cieszyć się dobrodziejstwami natury w zaciszu własnych czterech ścian.

  • Podłogi naturalne

Podłogi naturalne, takie jak podłogi z drewna, bambusa i korka, stanowią idealną podstawę inspirowanego naturą stylu aranżacji wnętrz. Zróżnicowane faktury, słoje i naturalne niedoskonałości na przykład drewna doskonale uzupełniają inne naturalne materiały, wnosząc piękno i ciepło do Twojego domu.
 

  • Naturalne materiały

Oprócz naturalnych podłóg używaj mebli oraz dekoracji z naturalnych materiałów. Meble z drewna, takie jak stoliki kawowe i szafki w salonie, to oczywisty wybór. Możesz również zdecydować się na elementy z odzysku, jeśli prowadzisz bardziej zrównoważony styl życia. Aby dodać tekstury i atrakcyjność wizualną, możesz włączyć meble z wikliny przeznaczone do użytku w pomieszczeniach. Kamienne blaty w kuchni i odsłonięte ceglane ściany dodają naturalnego akcentu. A sizalowe dywaniki, organiczne narzuty i tkane kosze stanowią piękne wykończenie.
 

wykładziny z rolki
wykładziny z rolki
  • Rośliny

Rośliny są często wymieniane jako jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie natury do domu. Rośliny doniczkowe, zioła i świeże kwiaty natychmiast dodają orzeźwiającego dotyku natury, a rośliny, które rozwijają się w wilgotnym środowisku, są idealne do łazienek. I nie tylko świetnie wyglądają! Wiadomo, że rośliny zmniejszają stres i niepokój, a także mogą zmniejszać ilość zanieczyszczeń w powietrzu, tworząc w ten sposób czystsze powietrze.
 

  • Naturalna paleta kolorów

Kolory inspirowane naturą, takie jak jasne odcienie ziemi oraz różne odcienie zieleni i błękitu, najlepiej nadają się do stworzenia spokojnej przestrzeni. Beżowe ściany, drewniane podłogi i naturalne akcesoria domowe, takie jak dywany sizalowe, pięknie komponują się z inspirowanymi naturą kolorami, takimi jak szałwia czy jasnoniebieski.
 

panele laminowane
wykładziny winylowe
  • Naturalne światło

Wielu z nas spędza dużo czasu w sztucznie oświetlonych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Wprowadzanie naturalnego światła do domu nie tylko rozjaśni Twoją przestrzeń, ale również pozytywnie wpłynie na zmysły. Może poprawić nastrój i ogólne samopoczucie.

Otwarcie domu na naturalne światło jest łatwe, jeśli masz duże okna. W takim przypadku upewnij się, że meble i zasłony nie blokują zbyt dużo naturalnego światła słonecznego. Jeśli masz na przykład bardzo ciemne i ciężkie zasłony, zastąp je przezroczystymi, które wpuszczają więcej światła. Jeśli w Twojej przestrzeni brakuje naturalnego światła, pomyśl o zamontowaniu świetlików tam, gdzie to możliwe. Zdecyduj się również na jaśniejsze ściany i strategicznie zainstaluj lustra, aby odbijały wszelkie dostępne źródła światła w pomieszczeniu.
 

panele winylowe

Aby uzyskać więcej inspiracji, zajrzyj do naszej Księgi Trendów wnętrz lub odwiedź nasze strony projektowe. Trend wzorniczy Majestic Nature pięknie pokazuje, jak osiągnąć harmonijną równowagę między wnętrzem domu i jego otoczeniem, a ponadto prezentuje inspirujące przestrzenie i paletę kolorów, które dodadzą Twojemu domowi naturalnej i miękkiej atmosfery.