Zdrowie i komfort Tarkett

Zdrowie i komfort

Jak zadbać o zdrowie i komfort w domu?

Czy wiesz, że codziennie spędzamy ponad 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych? Warto bliżej przyjrzeć się jakości powietrza we wnętrzach, w których pozostajemy przez większość dnia. Lotne Związki Organiczne mogą być emitowane zarówno przez naturalne, jak i wytworzone przec człowieka przedmioty codziennego użytku, takie jak meble, farby, sprzęt elektryczny czy środki czystości. Drobny pył i substancje chemiczne obecne w powietrzu mogą być przyczyną rozwoju astmy i alergii. Dbamy o Twoje zdrowie i komfort - projektujemy rozwiązania podłogowe, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, posiadają znakomite właściwości akustyczne i dają pełen komfort użytkowania.

From cradle to use, see how our flooring are designed, installed and used for quality living.

Lepsza jakość powietrza

Jak o nią zadbać?

Droga do poprawy jakości powietrza w domu zaczyna się od wyboru odpowiednich produktów. Możemy Ci w tym pomóc. Od 2011 roku w naszej ofercie można znaleźć rozwiązania podłogowe o niskich i bardzo niskich emisjach LZO, czyli Związków Organicznych - od 10 do nawet 100 razy niższych niż wymagają tego najsurowsze światowe standardy. Opracowaliśmy również metody montażu, które nie wymagaja użycia kleju, takie jak instalacja typu loose-lay lub w systemie na click. Nasze produkty nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki czemu dodatkowo zmniejsza się ryzyko obecności LZO w Twoich wnętrzach. Posiadamy również znak jakości Eurofins, wiodącej niezależnej organizacji zajmującej się badaniem jakości powietrza. Przyznała ona naszym produktom złoty i platynowy status w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach.

 

W obliczu rosnącej liczby zachorowań na astmę i alergie, robimy wszystko, co w naszej mocy, by stać się liderem rozwiązań podłogowych, które pomagają tworzyć zdrowsze przestrzenie i zmniejszać ryzyko rozwoju lub zaostrzenia tych problemów zdrowotnych. Na przykład, nasza gama podłóg winylowych w rolkach ICONIK została wyróżniona znakiem jakości Allergy UK, najwyższym możliwym poziomem akredytacji.

Young woman exercising in her living room

Komfort w Twoim domu

Przytulne wnętrza pełne ciepła

Właśnie one sprawiają, że we wnętrzach czujemy się jak w domu i możemy całkowicie się odprężyć. Nasze winylowe podłogi w rolkach, a także luksusowe płytki i panele winylowe (LVT) są niezwykle wytrzymałe, a przy tym komfortowe i przyjemne w użytkowaniu. Poziom Twojego zadowolenia może zostać dodatkowo podniesiony, jeśli zdecydujesz się na podłogi winylowe z podkładem tekstylnym. Oczywiście nie możemy zapominać o naszych podłogach z naturalnego drewna, które pozyskujemy i produkujemy w zrównoważony sposób. Drewno oferuje ponadczasowy wygląd, który wnosi ciepło i elegancję do każdego domu. Jest też o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu niż zimne płytki ceramiczne czy porcelanowe i nadaje się do montażu na ogrzewaniu podłogowym.

Designer selecting Tarkett flooring next to a young woman exercising in her living room

Dokładamy wszelkich starań, aby wybór naszych podłóg równał się najwyższemu komfortowi akustycznemu. Nasze tekstylne podkłady tłumią dźwięki, dzięki czemu w Twoim domu jest ciszej. I tak na przykład nasza kolekcja ICONIK 280T oferuje najlepszą w swojej klasie redukcję dźwięku aż o 19 dB.

Zaproś naturę do swoich wnętrz

Design inspirowany naturą

Te wszystkie elementy, które pozwalają nam tworzyć produkty, które zapewniają Ci komfort, ubieramy w piękny design. Wybieramy naturalne wzory, kolory i tekstury, bo to właśnie one sprawiają, że w Twoim domu jest przytulnie i jednocześnie elegancko. Dzięki ultra matowemu wykończeniu wzory wyglądają jeszcze bardziej realistycznie. 
 

Świadome wybory. Dla ludzi i planety.
Tarkett Human-Conscious DesignTM

 

Pobierz Raport Sustainability 2020

Więcej o zrównoważonym rozwoju

Czym jest Zrównoważony Rozwój?

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie rozwiązań podłogowych, które mają pozytywny wpływ na użytkowników i dobrostan planety. Aktywnie wdrażamy modele gospodarki cyrkularnej.

Klimat i gospodarka cyrkularna

Działamy wspólnie dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałamy zmianom klimatycznym i kurczeniu się zasobów naturalnych poprzez ekologiczne projektowanie naszych produktów, stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu i przetwarzanie naszych podłóg po zakończonym cyklu życia.

Dobre materiały

Wybieramy tylko dobre materiały - wszystkie są poddawane kontroli ekspertów w zakresie projektowania Cradle to CradleⓇ. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem ich jakości i wydajności.

Powiązane kolekcje