Zrównoważony Rozwój Tarkett

Zrównoważony Rozwój

Jak wygląda w Tarkett?

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie rozwiązań podłogowych, które mają pozytywny wpływ zarówno na samopoczucie użytkowników, jak i na dobrostan całej Planety. Nasze produkty projektujemy z myślą o teraźniejszych i przyszłych pokoleniach. To świadome ludzkich potrzeb podejście do projektowania nazywamy Tarkett Human-Conscious DesignTM. Chcemy wspierać świadome i pewne wybory naszych klientów, oferując pełną transparentność naszych produktów i stale poddając je ocenie niezależnych organizacji zewnętrznych.

Jak działamy i jakie znaczenie ma to dla Ciebie?

  • Wdrażamy model gospodarki cyrkularnej i przeciwdziałamy zmianom klimatycznym - eliminujemy odpady, aby chronić zasoby naturalne i tworzyć produkty, które służą dłużej, mogą być używane wielokrotnie i bezpiecznie poddawane recyklingowi. 
  • Wybieramy tylko dobre materiały - wszystkie są poddawane kontroli ekspertów w zakresie projektowania Cradle to CradleⓇ. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem ich jakości i wydajności.
  • Dbamy o Twoje zdrowie i komfort - projektujemy rozwiązania podłogowe, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, posiadają znakomite właściwości akustyczne i dają komfort użytkowania.

Tworzymy zdrowe i bezpieczne pomieszczenia od ponad 140 lat. To niezmienna część naszej historii. Współpracujemy z naszymi pracownikami i partnerami biznesowymi by wyznaczać nowe standardy i pozostawać liderem branży w zakresie recyklingu i jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. 

Z kim współpracujemy?

Wyznaczamy sobie ambitne cele w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i zawsze dbamy o zewnętrzną akredytację, by móc mierzyć nasze postępy. I tak np. współpracujemy z instytutem badawczym i Agencją Ochrony Środowiska EPEA (Environmental Protection Encouragement Agency), aby realizować założenia Cradle to Cradle® we wszystkich naszych działaniach. Prowadzimy również współpracę z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami branżowymi i organami rządowymi, a także uczestniczymy w działaniach o charakterze kolektywnym. Na przykład:

  • Uczestniczymy w inicjatywach Globe EU 
  • Należymy do grona członków Fundacji Ellen MacArthur
  • Kierujemy się dziesięcioma zasadami inicjatywy ONZ Global Compact (UNGC), corocznie komunikując nasze wyniki, aby spełnić standard poziomu "Advanced", który osiągnęliśmy w 2012 roku.
  • Mamy swój udział w realizacji kilku Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDGs).

Świadome wybory. Dla ludzi i planety.
Tarkett Human-Conscious DesignTM

Pobierz Raport Sustainability 2020

Więcej o Zrównoważonym Rozwoju w Tarkett

Klimat i gospodarka cyrkularna

Działamy wspólnie dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałamy zmianom klimatycznym i kurczeniu się zasobów naturalnych poprzez ekologiczne projektowanie naszych produktów, stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu i przetwarzanie naszych podłóg po zakończonym cyklu życia.

Dobre materiały

Wybieramy tylko dobre materiały - wszystkie są poddawane kontroli ekspertów w zakresie projektowania Cradle to CradleⓇ. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem ich jakości i wydajności.

Zdrowie i komfort

Dbamy o Twoje zdrowie i komfort - projektujemy rozwiązania podłogowe, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, posiadają znakomite właściwości akustyczne i dają komfort użytkowania.

Jakoś powietrza w pomieszczeniu
Jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci zdrowe przestrzenie do życia i pracy. Każdego dnia szukamy nowych, lepszych rozwiązań.