Podłogi drewniane w salonie i sypialni

Podłogi drewniane w salonie i sypialni

Drewniane podłogi to klasyczny wybór do salonów i sypialni. Ich naturalne ciepło i urok, a także ponadczasowe wzornictwo sprawiają, że niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Niezależnie od tego, czy Twój dom utrzymany jest w stylu tradycyjnym czy też nowoczesnym, drewniane podłogi stanowić będą piękne, wysokiej jakości uzupełnienie aranżacji w każdym pomieszczeniu. 

Dlaczego podłogi drewniane to świetny wybór dla Twojego salonu oraz sypialni?

Są ponadczasowe, piękne i można je dopasować do każdego wystroju. Nasza bogata kolekcja podłóg dębowych oferuje wiele wzorów, deseni i starannie dobranych odcieni, od naturalnych brązów do bieli i szarości, umożliwiając znalezienie idealnej podłogi odpowiadającej Twojemu stylowi życia i preferencjom aranżacyjnym.

Nie mniej ważny jest też komfort. Spędzamy dużo czasu zarówno w salonie, jak i w sypialni, więc szukamy podłóg, które dadzą nam komfort i ciepło. Dzięki dobrej izolacji, podłoga drewniana będzie zarówno wyglądać ciepło, jak i je zapewniać. Jest to szczególnie ważne w sypialni, która jest przestrzenią niezwykle osobistą, gdzie często chodzisz boso i gdzie pragniesz czuć się przytulnie i bezpiecznie. Jednym ze sposobów na uzyskanie dodatkowego ciepła jest wybór podłogi drewnianej, która będzie kompatybilna z ogrzewaniem podłogowym. Jeszcze innym rozwiązaniem jest użycie dywanów. Nie tylko dodadzą miękkości i ciepła, ale mogą również urozmaiciś  wystrój Twojego salonu i sypialni.

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Przy tak wielu możliwościach, rodzajach drewna i jego usłojenia, wykończeniach,  różnych szerokościach desek, wiemy, że wybór odpowiedniej podłogi drewnianej do salonu i sypialni może być wyzwaniem. Aby zainspirować Cię i pomóc w znalezieniu odpowiedniej drewnianej podłogi dla każdego pomieszczenia, z naszych produktów skomponowaliśmy dziewięć różnych kolekcji: Elegance, Heritage, Noble, Play, Prestige, Pure, Shade, Vintage oraz Viva. Zapoznaj się z nimi, aby odkryć szeroki wachlarz podłóg dębowych oraz niezwykłe bogactwo wzorów, kolorów i wykończeń, które pozwolą Ci tworzyć wnętrza w Twoim unikalnym stylu.

Podłoga dla każdego stylu życia

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć swobodną a przy tym elegancką przestrzeń domową, czy też bardziej nowoczesną i praktyczną, nasza oferta podłóg drewnianych pięknie uzupełni i wydobędzie to, co najlepsze z każdego wnętrza.

Wybierz naszą kolekcję Elegance, aby stworzyć nastrój pełen elegancji i uzyskać wrażenie przestronności. Szerokie, długie i grube deski Elegance tworzą piękną aranżację i wprowadzają do pokoju atmosferę spokoju. Naturalne piękno drewna, ze wszystkimi pęknięciami i sękami, podkreślają ręcznie wykonane elementy, na przykład fazowanie. Wykończenie twardym olejowoskiem uwypukla naturalną strukturę i fakturę każdej pojedynczej deski.
 

Jeśli poszukujesz autentyczności rustykalnego dębu, Heritage jest idealnym wyborem. Do niedawna niektóre rodzaje dębu były uważane za zbyt gruboziarniste dla podłóg. Dzisiaj, ten rustykalny styl z charakterystycznymi słojami i naturalnymi wariacjami kolorystycznymi jest wysoko ceniony. Naturalne cechy Heritage nadają drewnu wiekowy wygląd, zapewniając charakterystyczny styl w domu. Umiejętne szczotkowanie i barwienie uwidacznia szczegóły, które sprawiają, że każda deska jest wyjątkowa.

Noble to podłoga modułowa, inspirowana bogatą tradycją klasycznych parkietów. Noble reprezentuje wzornictwo stanowiące nowoczesną interpretację klasycznej techniki modułowej stosowanej w latach 50-tych. Dzięki szczotkowaniu i pokryciu twardym olejowoskiem można zauważyć grę światła, która zmienia się w zależności od perspektywy odbiorcy oraz kąta światła wpadającego do pomieszczenia. Kolekcja stanowi hołd dla klasycznych podłóg wzbogaconych bardziej współczesnym wybarwieniem i szczotkowaniem. Każdy kwadratowy element warstwowej konstrukcji tworzącej wzór układany jest ręcznie. 

 

Czy w salonie i sypialni sprawdzi się drewniana podłoga wielowarstwowa?

Tak, podłogi z drewna wielowarstwowego są odpowiednie do większości pomieszczeń w domu. Doskonale nadają się do salonu i sypialni. Jedynymi pomieszczeniami, w których nie zaleca się stosowania podłóg drewnianych, są pomieszczenia narażone na wilgoć, np. łazienka, toaleta i pralnia.

Istnieją dwa główne rodzaje podłóg drewnianych: z drewna litego i wielowarstwowego. Podłogi z drewna wielowarstwowego zostały zasadniczo opracowane w celu wyeliminowania niektórych słabych stron spotykanych w litym drewnie.

Podłoga z litego drewna jest wykonana z jednego kawałka naturalnego twardego drewna, natomiast podłoga z drewna wielowarstwowego jest wykonana z kilku warstw drewna z warstwą twardego drewna w warstwie wierzchniej. Wielowarstwowe podłogi drewniane Tarkett produkowane są z wysokiej jakości drewna. Składają się z twardej warstwy wierzchniej, która może być wykonana z różnych gatunków drewna i występować w różnych wzorach (na które składają się takie elementy jak barwienie oraz obróbka cieplna), stabilnej i zapewniającej nośność środkowej warstwy składającej się z drewnianych lamelek układanych w poprzek deski oraz warstwy stabilizującej.

Podłogi z drewna wielowarstwowego są prawie nie do odróżnienia od podłóg z litego drewna, ponieważ na ich powierzchni znajduje się warstwa twardego drewna. Sprawia to, że jest to opcja wysoce zrównoważona pod względem ochrony zasobów naturalnych, gdyż ilość potrzebnego twardego drewna jest znacznie mniejsza niż w przypadku podłogi z litego drewna. Jest też bardziej atrakcyjna cenowo.
 

Ze względu na to, że drewno wielowarstwowe jest wykonane z różnych warstw połączonych poprzecznie, jest ono mniej podatne na kurczenie się i rozszerzanie, co czyni je mocniejszym i bardzo odpornym na odkształcenia. Oznacza to również, że może być ono stosowane z ogrzewaniem podłogowym. Ich wytrzymałość sprawia, że podłogi z drewna wielowarstwowego nadają się szczególnie do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak salony czy pokoje dziecięce.

Viva, to kolekcja nowoczesnych drewnianych podłóg, które są praktyczne, trwałe i przystępne cenowo, co czyni je doskonałym wyborem do sypialni dziecięcych. Łatwe w montażu i utrzymaniu, a co najważniejsze - estetyczne. Oferowane w gamie klasycznych dębów i orzechów włoskich, a także nowoczesnych szarościach. 

Połączenie stylu i wydajności

Zastosowania drewnianych podłóg wielowarstwowych są niezwykle wszechstronne.  Podłogi dostępne są w wielu różnych rozmiarach desek, odcieniach i teksturach. Dzięki temu łatwiej niż kiedykolwiek znajdziesz podłogę do salonu i sypialni, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania. 

Najlepsze drewniane wykończenie w salonie i sypialni

Podłogi drewniane są dostępne w kilku różnych wykończeniach, które służą zarówno ich wzmocnieniu jak i ochronie. Większość naszych podłóg drewnianych zabezpieczona jest przy pomocy lakieru Proteco, jednego z najsilniejszych na rynku środków zabezpieczających. Proteco występuje w trzech wariantach, z których każdy zapewnia inny efekt końcowy wykończenia, od półpołyskowych po matowe.
 

  • Proteco Lacquer ten półpołyskowy lakier nakładany jest w szczęściu warstwach, dzięki czemu podłoga jest wyjątkowo wytrzymała i stanowi doskonały wybór, zwłaszcza jeśli prowadzisz intensywny tryb życia oraz szukasz podłogi, wymagającej mniejszej liczby zabiegów konserwacyjnych. 
  • Proteco Natura to lakier matowy, nakładany w taki sam sposób jak lakier półpołyskowy, jest równie wytrzymały i zapewnia równie skuteczną ochronę. Zachowuje naturalny kolor, nie ingerując w strukturę drewna, podobnie jak olejowana podłoga. Należy jednak pamiętać, że powierzchnia matowa przyciąga więcej brudu niż lakier półmatowy, wymagając nieco więcej uwagi podczas sprzątania. 
  • Proteco Hardwax Oil Olej wnika w drewno, podczas gdy wosk pozostaje na powierzchni, zapewniając dodatkową ochronę przed zużyciem i jedwabiście matowe wykończenie. Należy pamiętaż, że olejowane podłogi drewniane wymagają konserwacji olejem co dwa lub trzy lata. Warto mieć na uwadze, że odpowiednio konserwowany parkiet, będzie wyglądać pięknie przez wiele lat.

 
Zastosowanie efektu powierzchniowego również zmienia wygląd drewnianej podłogi. Dzięki zastosowaniu różnych metod szczotkowania, piękna, naturalna struktura drewna jest jeszcze bardziej podkreślona. Dodanie częściowych śladów piły lub wgnieceń nadaje podłodze bardziej zabytkowy wygląd. Nasze kolekcje Heritage oraz Vintage są świetnym przykładem wykorzystania tych technik. Wykonana z prawdziwie rustykalnego dębu, kolekcja Heritage oferuje naturalny design i precyzyjność detali, takich jak subtelny odcień patyny. Z kolei kolekcja Vintage z widocznymi śladami piły i naturalnymi wgnieceniami będzie idealna dla każdego miłośnika stylu retro. 

Jak dbać o podłogi z litego drewna w salonie i sypialni?

Podczas użytkowania podłóg drewnianych zużywa się jedynie ich nawierzchnię, a nie samo drewno. Dlatego drewniane podłogi, aby dobrze wyglądać przez długi czas, potrzebują dobrej ochrony przed zużyciem, ścieraniem, zarysowaniami i plamami.

Aby prawidłowo konserwować podłogę z litego drewna, trzeba wiedzieć, jak została ona wykończona. Podłogi pokryte Proteco, jednym z najsilniejszych zabezpieczeń powierzchni na rynku, występują w trzech odmianach. Każdy z nich zapewni inny efekt wykończenia, od półpołyskowych po matowe.

Posiadamy kilka produktów przeznaczonych do ochrony i wzmacniania powierzchni podłogowych przed zużyciem oraz zapobiegania powstawaniu mikro-rys - Środek odświeżający do podłóg lakierowanych oraz Środek odświeżający do podłóg zabezpieczonych olejem z wosku twardego.
Dodatkowe wskazówki, jak utrzymać i przedłużyć piękno Twojej podłogi

 

  • Używaj filcowych naklejek pod meble co pozwoli ci na ograniczenie zarysowań.
  • Zapobiegaj uszkodzeniu podłogi przez kółka używając ochronnych mat pod krzesła.
  • W korytarzu umieść dywanik do wycierania butów, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się brudu. Należy pamiętać, że najbardziej narażonym obszarem są pierwsze metry kwadratowe (na odległość trzech kroków) sąsiadujące z drzwiami wejściowymi.
  • Bezzwłocznie wycieraj rozlane płyny.

Sugerowane kolekcje