Strategia gospodarki o obiegu zamkniętym

Strategia gospodarki o obiegu zamkniętym

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie, wzrasta zapotrzebowanie na zasoby naturalne. Zamykamy pętlę. Pomagamy w zarządzaniu odpadami podłogowymi, przyczyniając się do ochrony zasobów naturalnych i ochrony środowiska na całym świecie. Przetwarzamy odpady podłogowe i materiały wtórne w wysokiej jakości kompletnie nowe produkty. Rozwinęliśmy nasz biznes, aby przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej - gospodarki obiegowej - poprzez eliminację odpadów w całym cyklu życia naszych produktów.

 

 

Pomagamy naszym klientom w zarządzaniu odpadami podłogowymi za pośrednictwem naszego programu ReStart®

 

Przetwarzamy odpady w surowce wysokiej jakości.
W 2018 roku wykorzystaliśmy 134 000 ton surowców wtórnych, jako surowców, które stanowią 10% zakupionych surowców użytych do produkcji naszych podłóg.
Na przykład nasze produkty HE Tapiflex zawierają od 21% do 30% surowców pochodzących z recyklingu.

Współpracujemy z innymi branżami:
- Z Firmą Aquafil, która zajmuje się recyklingiem odrzuconych sieci rybackich w naszych dywanach
- Z lokalnymi wodociągami w Holandii, aby odzyskać pozostałości kredy z procesu uzdatniania wody, którą wykorzystujemy do produkcji podkładu w naszych płytkach dywanowych
- Z branżą motoryzacyjną we Włoszech, pozyskującą PVB z wycofanych z użycia przednich szyb samochodowych, który wykorzystywany jest do modułowych płytek elastycznych

Do 2020 r. naszym celem jest ograniczenie odpadów przemysłowych do zera. W Europie, spośród 13 zakładów produkcyjnych Tarkett w 10 z nich osiągnęło ten cel.