Współpracujemy z partnerami biznesowymi

Współpracujemy z partnerami biznesowymi

W Tarkett chcemy współpracujemy z naszymi klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi, aby czynić dobro dla ludzi i dla naszej planety.
Aktualne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem wymagają współpracy i partnerstwa we wszystkich branżach i łańcuchach dostaw.
Zachęcamy do przyłączenia się do nas w działaniach na rzecz pozytywnych zmian.
Zapewniamy naszym klientom i interesariuszom jasne informacje na temat naszych postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju, produktów i ambicji:

  • Nasz raport CSR jest kompleksowy, publicznie ujawniany i kontrolowany przez stronę trzecią.
  • Dobrowolnie ujawniamy informacje o produkcie. W 2019 r. wprowadziliśmy monitorowanie jakości zdrowotnej materiałów (MHS), które dokładnie opisuje skład produktu i dostarcza informacji dotyczących stężenia składników (cząsteczek chemicznych), ich roli w produkcie oraz wszelkich zagrożeń dla zdrowia lub środowiska. MHS jest weryfikowane przez niezależną organizację zewnętrzną. MHS uzupełnia deklaracje środowiskowe produktu (EPD), które opierają się na metodzie LCA w celu oceny ekologiczności produktów.
  • Ustalamy ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, szukając certyfikatów zewnętrznych dla naszych produktów i urządzeń.
     

Odpady są poddawane recyklingowi w naszych fabrykach w Szwecji, Luksemburgu i Holandii oraz są przekształcane w wysokiej jakości surowiec. Nawiązaliśmy współpracę z ekspertami w dziedzinie kolorystyki, projektantami i specjalistami ds. Edukacji, aby zrozumieć wpływ kolorów na rozwój i dobre samopoczucie dzieci w środowiskach edukacyjnych. Dzięki wnikliwym analizom odkryliśmy, że pojemność pamięci u dzieci jest od 55 do 78% wyższa, gdy otoczone są przez kolor, który doceniają.

Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami branżowymi, rządami oraz uczestniczymy w inicjatywach międzynarodowych

  • Uczestniczymy w inicjatywach UE
  • Członek Liderów Klimatu (COP21)
  • Członek CE 100 
powiązanych artykułów
Czym są Innowacyjne podłogi przyszłości
Czym są Innowacyjne podłogi przyszłości
Zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju
Zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju

Zmiany klimatu i brak zasobów naturalnych sprawiają, że konieczność przemyślenia na nowo sposobu projektowania i wytwarzania podłóg jest coraz ważniejsza.

Odpady winylowe w naszym centrum recyklingu Ronneby (Szwecja)
Strategia gospodarki o obiegu zamkniętym
Mączka drzewna, pył korkowy i węglan wapnia, który występuje w skałach - wszystkie 3 elementy są wykorzystywane do produkcji lin
Zrównoważony rozwój Czynimy Dobro. Razem.

Zrównoważone podejście firmy Tarkett „Czynimy Dobro. Razem.”, opiera się na trzech filarach zgodnych z zasadami Cradle to Cradle®: Projektowanie na całe życie, Gospodarka o obiegu zamkniętym oraz Wspó

Etrusco
Projektujemy dla życia poprzez zrównoważony design
Tarkett’s Sustainability Certifications
CRADLE TO CRADLE®

Tarkett posiada 31 certyfikatów Cradle to Cradle

KOLEKCJA ID MIXONOMI UHONOROWANA NAGRODĄ RED DOT AWARD
KOLEKCJA ID MIXONOMI UHONOROWANA NAGRODĄ RED DOT AWARD

KOLEKCJA ID MIXONOMI UHONOROWANA NAGRODĄ RED DOT AWARD