Zaprojektuj sypialnię

Zaprojektuj sypialnię

Jak stworzyć przytulną sypialnię

Sypialnie powinny być spokojnymi i wygodnymi przestrzeniami, które zarówno odzwierciedlają Twój styl, jak i tworzą spokojną, odprężającą atmosferę. Poniższe wskazówki pomogą Ci stworzyć Twoje miejsce  relaksu i odpoczynku.

• Uspokajająca paleta kolorów

Łagodne i neutralne kolory najlepiej nadają się do tworzenia spokojnych i relaksujących przestrzeni. Dobrze sprawdzi się paleta kolorów składająca się z delikatnych zieleni, błękitów, szarości i bieli. Należy unikać jasnych oraz kontrastowych kolorów.

• Miękkie światło

Oświetlenie sypialni powinno być miękkie i ciepłe. Oświetlenie punktowe, lampki podłogowe oraz nocne, pozwalają dostosować oświetlenie w pomieszczeniu, aby uzyskać pożądany efekt.

• Porządek

Czysta przestrzeń pomaga oczyścić umysł i wywołać poczucie spokoju. Staje się to niezbędne w sypialni, w której przychodzimy odpocząć i zrelaksować się. Poświęć trochę czasu na usunięcie niepotrzebnych przedmiotów z sypialni.

• Dotyk natury

Odrobina natury może zwiększyć poczucie spokoju w Twojej sypialni. Jedna lub dwie rośliny dodają przestrzeni naturalny, organiczny element, jednocześnie przyczyniając się do zdrowia poprzez oczyszczanie powietrza.

• Ciepła, wygodna podłoga

Podłoga w sypialni powinna być wygodna i ciepła pod stopami. Piękne, naturalne podłogi drewniane i podłogi drewnopodobne to popularne opcje podłóg do sypialni. Zapewniają ponadczasowy wygląd i są niezwykle wszechstronne, ponieważ mogą uzupełniać różnorodne style projektowania, od współczesnego do tradycyjnego i od nowoczesnego do rustykalnego. A dzięki dobrej izolacji akustycznej wyciszają pomieszczenie. Aby uzyskać dodatkowe ciepło i komfort, możesz rozważyć ogrzewanie podłogowe oraz dywaniki.

Pomysły na dekorację sypialni

Niezależnie od tego, czy dekorujesz w stylu nowoczesnym, współczesnym czy vintage, istnieje kilka podstawowych elementów wystroju sypialni, które warto wziąć pod uwagę.

• Stylowy zagłówek

Niezależnie od tego, czy jest to tapicerowany zagłówek w pokoju w stylu vintage, shabby chic lub bohemy, czy minimalistyczny, drewniany zagłówek w nowoczesnym pokoju, ten element wystroju nadaje osobliwego charakteru. Zagłówki oprócz walorów estetycznych zapewniają wygodne podparcie pleców podczas siedzenia i czytania w łóżku.

• Wygodny dywanik

Dywan to doskonały sposób na szybką zmianę wyglądu i charakteru pomieszczenia. Do sypialni wybierz miękki, wygodny dywan w stonowanych, neutralnych odcieniach, wykonany z naturalnych materiałów. 

• Właściwa pościel

Po znalezieniu idealnego łóżka następnym krokiem jest dodanie wygodnej pościeli. Szukaj wysokiej jakości pościeli bawełnianej lub lnianej, miękkiej kołdry oraz puszystych poduszek. Zdecyduj się na naturalne materiały i przyjemne w dotyku tekstury w naturalnych odcieniach, dzięki czemu zachowasz przytulną atmosferę.