Drewniana podłoga w łazience

Drewniana podłoga w łazience

Wood flooring in the bathroom

Woda oraz spowodowana nią wilgoć sprawiają, że łazienka jest niezwykle wymagającym środowiskiem dla drewnianych podłóg. Podczas gdy podłogi wielowarstwowe nadają się do większości pomieszczeń w domu, nie są one zalecane do pomieszczeń wilgotnych, tzn. łazienek, toalet i pralni.

W naszej ofercie znajdziesz wiele alternatywnych rozwiązań podłogowych, które lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak właśnie łazienka. Oprócz wyboru wzoru ważnym kryterium będzie to, aby podłoga, która dobrze znosi wilgoć, nie była śliska, gdy wejdzie w kontakt z wodą.

Czy drewniana podłoga w łazience, to dobre rozwiązanie?

Niestety nie, pomimo nowoczesnych właściwości i wzornictwa drewna wielowarstwowego, które pozwalają mu lepiej radzić sobie ze zmianami temperatury oraz wilgotnością, nadal nie jest to dobre rozwiązanie do łazienek.

Najlepsze rozwiązanie podłogowe do łazienki 

Jeśli marzysz o drewnianej podłodze w łazience, ale martwisz się, jak poradzi sobie z wysokim poziomem wilgotności, to świetną alternatywą będzie podłoga winylowa.
Podłogi winylowe są zaprojektowane tak, aby imitowały naturalne rozwiązania podłogowe, takie jak twarde drewno. Zarówno płytki oraz panele winylowe (LVT), jak i podłogi winylowe w rolkach będą doskonałym wyborem dla łazienki. Są wodoodporne, bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i przyjemne w użytkowaniu, niektóre z nich są również dostępne z funkcją antypoślizgową. 

Sugerowane kolekcje