Podłoga do kuchni

Podłoga do kuchni

Najlepszymi opcjami podłóg do kuchni są podłogi, które dobrze znoszą wilgoć, są łatwe w utrzymaniu czystości i wystarczająco trwałe na duże natężenie ruchu.

Istnieje kilka rodzajów podłóg, które spełniają te kryteria. Podłogi drewniane, panele winylowe (LVT) oraz wykładziny winylowe z rolki. Każda z tych opcji podłóg jest wodoodporna i odporna na działanie pary i zmiany temperatury w kuchni. W szczególności panele winylowe i podłogi winylowe z rolki wyróżniają się na tle innych rozwiązań. 

Każda z tych opcji podłóg kuchennych ma swoje zalety i wady pod względem trwałości i ceny. Na przykład podłogi winylowe są jedną z tańszych opcji, ponieważ można je dość łatwo zainstalować samodzielnie. Nie dotyczy to na przykład płytek ceramicznych, które wymagałyby profesjonalnego montażu. 

Najgorsza podłoga do kuchni

Podłogi, których należy unikać w kuchni, to dywany i lite drewno.
Dywany mogą być miękkie i wygodne pod stopami, natomiast trudno je wyczyścić z plam po jedzeniu i tłuszczu.  Dodatkowym minusem w przypadku dywanó jest duże natężenie ruchu, któe może wpłynąć na przetarcia i wgniecenia. 

Podłogi drewniane mogą być używane w kuchni, pod warunkiem, że mamy do czyniania z deskami trójwarstwowymi. Lite drewno to naturalny materiał, który rozszerza się i kurczy w odpowiedzi na zmiany poziomu wilgotności i temperatury. Może to być problematyczne w kuchni, w której para i wilgoć są na porządku dziennym. Drewno warstwowe jest o wiele trwalsze i znacznie lepiej znosi zmiany temperatury i wilgotności.

Podłogi winylowe

Panele winylowe (LVT) oraz podłogi winylowe z rolki są odpowiednim rozwiązaniem dla kuchni. Podłogi te są trwałe, odporne na wilgoć oraz łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Zachlapania podczas przygotowania posiłków czy wynikające ze zmywania nie stanowią problemu dla trwałej i wodoodpornej podłogi winylowej.

Podłogi winylowe są również ciepłe i miękkie pod stopami. Wyczuwalne ciepło pod stopami zapewnia komfort podczas spędzania czasu w kuchni. Podłogi winylowe oferują trwałość płytek ceramicznych z zachowaniem ciepła i wygody podłogi drewnianej.

Nasze panele winylowe (LVT) zapewniają wyjątkową trwałość i odporność. Na wszystkie nasze podłogi winylowe stosujemy wzmocnioną obróbkę poliuretanową, która zapewnia wodoodporne wykończenie oraz ekstremalną ochronę przed zarysowaniami, zużyciem i plamami. Warstwa dekoracyjna jest wykonana w technologii druku cyfrowego o dużej rozdzielczości, co pozwala na uzyskanie realistycznegp wyglądu drewna, kamienia czy płytek ceramicznych

 

 

Kolekcje wykładzin winylowych z rolki są wytrzymałe, praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Występują w szerokiej gamie wzorów drewna, kamienia, ceramiki oraz wzorów abstrakcyjnych. Podłogi winylowe są dostępne w różnych wykończeniach, grubościach oraz właściwościach akustycznych.

Podłogi drewniane

Odpowiednio wykończona i pielęgnowana podłoga drewniana to doskonały wybór do kuchni.
Kuchnia jest miejscem częściowo wilgotnym i chociaż dobrze wiadomo, że woda i drewno to nie jest dobre połączenie, to podłogi drewniane trójwarstwowe już można montować w kuchni bez żadnych problemów. 

Drewno to naturalny produkt, który rozszerza się i kurczy wraz ze wzrostem i spadkiem wilgotności i temperatury. Może to być problematyczne w kuchni, w której ciepło i para są na porządku dziennym. Drewno warstwowe zostało zaprojektowane tak, aby nie rozszerzało się i nie kurczyło w takim samym stopniu jak podłoga z litego drewna. To sprawia, że ​​drewno warstwowe lepiej niż lite drewno twarde radzi sobie ze zmianami temperatury i wilgoci.

W firmie Tarkett większość podłóg drewnianych jest zabezpieczona środkiem Proteco, jednym z najsilniejszych środków ochrony powierzchni na rynku. Wykończenie Proteco sprawia, że ​​podłoga jest mocna, jednocześnie zachowując wrażenie prawdziwego drewna. Wielką zaletą podłóg drewnianych Tarkett jest gruba warstwa użytkowa, co oznacza, że ​​będzie bardzo odporna na zużycie i łatwa w utrzymaniu. Dodatkowym atutem grubej warstwy użytkowej jest możliwość kilkukrotnego szlifowania i odnawiania, co wydłuża żywotność podłogi w kuchni.

Dowiedz się więcej o ochronie i konserwacji podłóg drewnianych.

Sugerowane kolekcje