Podłogi do łazienki

Podłogi do łazienki

Woda oraz spowodowana nią wilgoć sprawiają, że łazienka jest niezwykle wymagającym środowiskiem dla rozwiązań podłogowych. W naszej ofercie znajdziesz wiele rozwiązań podłogowych, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak właśnie łazienka. Oprócz wyboru wzoru ważnym kryterium będzie to, aby podłoga, która dobrze znosi wilgoć, nie była śliska, gdy wejdzie w kontakt z wodą.

Jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w łazience?

Najlepsze rozwiązania podłogowe dla łazienek to takie, które są odporne na wilgoć, nie stają się śliskie, gdy są mokre, można je łatwo czyścić i są przyjemne dla stóp.

Jeśli chodzi o odporność na wilgoć, luksusowe płytki winylowe (LVT), wykładziny winylowe w rolkach i płytki porcelanowe lub ceramiczne są najlepszymi rozwiązaniami dla łazienki.
 

Wykładziny winylowe w rolkach to świetny wybór do łazienki, ponieważ są dostępne w dużych arkuszach i mogą być instalowane w mniejszych łazienkach bez konieczności stosowania spoin, co zmniejsza ryzyko przesiąkania wody przez szczeliny i fugi.

Jeśli poszukujesz podłogi o jeszcze bardziej naturalnym wyglądzie i fakturze drewna lub kamienia, kolekcje Starfloor Click Solid 55, Starfloor Click 30 i Starfloor Click Ultimate LVT będą idealnym rozwiązaniem. Kolekcja obejmuje 15 eleganckich i realistycznych wzorów drewna oraz kamienia, które zostały starannie wyselekcjonowane, aby nadać ciepło i styl każdemu pomieszczeniu.
 

Starfloor Click Ultimate posiada wszystkie zalety luksusowych płytek winylowych, wraz ze zintegrowanym systemem izolacji akustycznej i długotrwałym nieskazitelnym wyglądem, spełniając podstawowe potrzeby podłogi w łazience. Szczegółowe instrukcje instalacji LVT w łazienkach znajdują się w części poświęconej korzyściom i wadom wyboru podłóg winylowych do łazienki.
Jakie rozwiązania podłogowe nie nadają się do łazienek? 

Niestety nie, pomimo nowoczesnych właściwości i wzornictwa drewna wielowarstwowego, które pozwalają mu lepiej radzić sobie ze zmianami temperatury oraz wilgotnością, nadal nie jest to dobre rozwiązanie do łazienek.  Woda oraz spowodowana nią wilgoć sprawiają, że łazienka jest niezwykle wymagającym środowiskiem dla drewnianych podłóg. Podczas gdy podłogi wielowarstwowe nadają się do większości pomieszczeń w domu, nie są one zalecane do pomieszczeń wilgotnych, tzn. łazienek, toalet i pralni.

Podobnie jak w przypadku podłóg drewnianych, podłogi laminowane Tarkett są produktami drewnopochodnymi i dlatego nie nadają się do łazienek. Nawet jeśli niektóre linie podłóg laminowanych są bardziej wytrzymałe i mają antypoślizgowe powierzchnie, nie są one odpowiednim wyborem do łazienek ze względu na stałą obecność wilgoci.
 

Podłogi winylowe

Wykładziny winylowe w rolkach to świetny wybór do łazienki, ponieważ są dostępne w dużych arkuszach i mogą być instalowane w mniejszych łazienkach bez konieczności stosowania spoin, co zmniejsza ryzyko przesiąkania wody przez szczeliny i fugi.

Jeśli poszukujesz podłogi o jeszcze bardziej naturalnym wyglądzie i fakturze drewna lub kamienia, kolekcje Starfloor Click 55, Starfloor Click 30 i Starfloor Click Ultimate LVT będą idealnym rozwiązaniem. Kolekcja obejmuje 15 eleganckich i realistycznych wzorów drewna oraz kamienia, które zostały starannie wyselekcjonowane, aby nadać ciepło i styl każdemu pomieszczeniu.

Starfloor Click Ultimate posiada wszystkie zalety luksusowych płytek winylowych, wraz ze zintegrowanym systemem izolacji akustycznej i długotrwałym nieskazitelnym wyglądem, spełniając podstawowe potrzeby podłogi w łazience. Szczegółowe instrukcje instalacji LVT w łazienkach znajdziesz w artykule poświęconym korzyściom i wadom wyboru podłóg winylowych do łazienki.
 

Sugerowane kolekcje