Podłogi do salonu

Podłogi do salonu

Salon to wizytówka naszego domu – to przeważnie najbardziej otwarte i pełne życia pomieszczenie, w którym możemy pokazać zapraszanym gościom nasz styl i wprowadzić ich na chwilę do naszego świata.

Właśnie ze względu na to, jak często i intensywnie przebywasz w salonie wraz z rodziną, gośćmi czy zwierzętami, wybierając podłogę powinieneś/nnaś zwrócić szczególną uwagę na jej wytrzymałość, czyli tzw. warstwę użytkową.

Tradycyjnym i lubianym rozwiązaniem podłogowym w salonach są dywany i wykładziny dywanowe. Coraz więcej na popularności zyskują jednak rozwiązania twarde, takie jak drewno, panele winylowe LVT typu rigid, czy podłogi laminowane. Wszystkie są zdecydowanie prostsze w czyszczeniu i pielęgnacji oraz bardziej odporne na zaplamienia niż dywany. Atrakcyjna jest również duża różnorodność wzorów, odcieni i tekstur tych kolekcji, która pozwala na dużą kreatywność aranżacyjną.
 

podłogi winylowe
podłogi winylowe

Podłoga winylowa

Winyl ma wiele zalet, które czynią go doskonałym rozwiązaniem dla Twojego salonu. To bardzo trwały materiał, odporny na zadrapania, otarcia i wilgoć. Jest łatwy w instalacji i utrzymaniu, komfortowy i cichy pod stopami, a także dostępny w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Winyl jest również stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych opcji podłogowych, takich jak lite i warstwowe drewno twarde, płytki ceramiczne czy kamień.

W Tarkett oferujemy pełną gamę wysokiej jakości podłóg winylowych w wielu wzorach, kolorach i stylach, od wzorów drewna, płytek i kamienia po te odzwierciedlające ceramikę czy beton. Wszystkie nasze podłogi winylowe, zarówno panele winylowe (LVT), jak i wykładziny winylowe w rolkach, są poddawane specjalnej obróbce powierzchni PUR. Zapewnia ona ekstremalną ochronę i sprawia, że są one jeszcze bardziej trwałe i odporne na zadrapania lub plamy.

Podłogi drewniane

Drewniane podłogi to klasyczny wybór do salonu. Ich naturalne ciepło i urok, a także ponadczasowe wzornictwo sprawiają, że niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Niezależnie od tego, czy Twój dom utrzymany jest w stylu tradycyjnym czy też nowoczesnym, drewniane podłogi stanowić będą piękne, wysokiej jakości uzupełnienie aranżacji w każdym pomieszczeniu. Dzięki dobrej izolacji, podłoga drewniana będzie zarówno wyglądać ciepło, jak i je zapewniać.

Drewno jest naturalnym materiałem, który pozyskujemy i produkujemy w zrównoważony sposób. To sprawia także, że jest jednym z droższych rozwiązań podłogowych, ale jednocześnie jedną z najbardziej atrakcyjnych i trwałych opcji. Gruba i gęsta konstrukcja drewnianych desek sprawia, że możesz je zeszlifować i odnowić, gdy zaczną wykazywać oznaki zużycia. W rezultacie, drewniane podłogi mogą przetrwać dziesięciolecia, w zależności od ich jakości i tego, jak dobrze są utrzymywane.
 

Podłogi laminowane

Jedną z największych zalet podłóg laminowanych jest ich atrakcyjna cena. Dzięki specjalnej technice tłoczenia, którą wykorzystujemy, aby wydobyć naturalne piękno słojów drewna, możesz wybrać np. klasyczny wzór dębu, za ułamek ceny prawdziwego drewna.

Podłogi laminowane charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Podłoga laminowana jest pokryta ochronną warstwą wierzchnią, dzięki czemu jest odporna na ścieranie, zarysowania oraz zaplamienia. Ta gładka warstwa ułatwia również czyszczenie. Montaż jest szybki i łatwy, ponieważ płyty laminowane, dzięki specjalnemu systemowi składają się i dopasowują jedna do drugiej. Dzięki temu podłoga laminowana może być ułożona w ciągu jednego dnia.

Powiązane kolekcje