Z dumą publikujemy Raport CSR - dowiedz się, jak realizujemy nasze kluczowe cele!

Z dumą publikujemy Raport CSR - dowiedz się, jak realizujemy nasze kluczowe cele!

03 Kwietnia 2023

Publikujemy Raport Społecznej i Środowiskowej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) za rok 2022.
Raport ten, w pełni poddany audytowi przez niezależną stronę trzecią, przedstawia nasze aktualne osiągnięcia
w zakresie zrównoważonego rozwoju.


Nasze osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w ostatnim roku aktywnie przyczyniły się do realizacji naszej ambicji - bycia najbardziej przystępnym, najbardziej innowacyjnym i najbardziej zrównoważonym producentem rozwiązań podłogowych i nawierzchni sportowych, dla którego chce się pracować i z którym chce się współpracować. Pościg za "zawsze więcej" zagraża naszej planecie. Musimy znaleźć sposób, aby osiągać więcej zużywając mniej. Dla nas oznacza to mniej odpadów, niższe emisje i lepsze samopoczucie. To nasze zobowiązanie, misja i postawa," mówi Fabrice Barthélemy, CEO Tarkett. 

W 2022 roku ambitne cele klimatyczne Tarkett dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku zostały zatwierdzone przez niezależną organizację naukową Science Based Target initiative (SBTi)*.
CDP, wiodąca na świecie platforma do oceny i raportowania wyników klimatycznych, doceniła działania klimatyczne firmy, przyznając jej ocenę A- na poziomie lidera. Ponadto, renomowana agencja ratingowa EcoVadis przyznała Tarkett złoty medal (Gold Medal) i umieściła firmę w grupie 2% najlepszych firm spośród wszystkich
90 000
ocenianych organizacji w 172 krajach. 

*SBTi zatwierdziło co następuje: Do 2030 roku Tarkett zobowiązuje się do zmniejszenia o 50% całkowitej emisji gazów cieplarnianych (GHG) zakresu 1 i 2 w stosunku do roku bazowego 2019. Tarkett zobowiązuje się również do zmniejszenia o 27,5% całkowitej emisji gazów cieplarnianych zakresu 3 z zakupionych towarów i usług oraz obróbki końcowej sprzedanych produktów w tych samych ramach czasowych.

Zdjęcie: Alexander van Berge Stylizacja: Bregje Nix