Grace – zrównoważone podłogi drewniane z nowym ultramatowym i ultragładkim zabezpieczeniem powierzchni

Grace – zrównoważone podłogi drewniane z nowym ultramatowym i ultragładkim zabezpieczeniem powierzchni

Prezentujemy nową kolekcję drewnianych podłóg – Grace.  Ta nowa elegancka podłoga oferuje połączenie naturalnego wyglądu podłogi olejowanej z łatwą konserwacją powierzchni lakierowanych. Grace to łącznie dwanaście wzorów
w sześciu kolorach – wszystkie z ciepłymi, współczesnymi motywami dekoracyjnymi pokrytymi nowym unikalnym ultramatowym lakierem, który jest jedwabiście gładki w dotyku niczym olejowane lub niewykończone drewno.

Właściwości takie jak ultramatowa powierzchnia, delikatne szczotkowanie i subtelne motywy dekoracyjne kolekcji Grace składają się na podłogę, która na długo zachowuje swoje piękno. Pokrycie nowym lakierem Proteco ExtraMatt stanowi gwarancję trwałości podłogi, która pozostaje łatwa w codziennej pielęgnacji. Lakier zapewnia również supermatowe wykończenie, w którym faktura drewna nie błyszczy się ani nie odbija światła, wydobywając jednocześnie piękno i charakter drewna dębowego niezależnie od warunków oświetlenia.

Tarkett od ponad dwóch lat pracuje nad nowym opatentowanym* systemem lakierowania, aby zagwarantować najlepsze właściwości pod względem trwałości, parametrów technicznych i wyglądu.  Zaowocowało to rozwiązaniem podłogowym, które zapewnia komfort użytkowania, łatwe czyszczenie oraz skuteczną ochronę przed zużyciem
i zanieczyszczeniami.

Grace Oak Era wooden flooring

Certyfikat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

Kolekcja Grace otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju Cradle to Cradle® Silver oraz certyfikat zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC (PEFC/05-35-125)**.

Kolekcja Grace uzyskała również certyfikat Nordic Swan Ecolabel w uznaniu dla faktu, że podłoga jest wykonana
w znaczącej części z surowców odnawialnych, odznacza się dobrą trwałością oraz spełnia surowe wymogi w zakresie obecności związków chemicznych szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Kolekcja Grace m. in. została przetestowana, aby upewnić się, że spełnia wymagania dotyczące niskiej emisji związków organicznych, a tym samym tworzy zdrowe środowisko wewnątrz pomieszczeń.


* Zgłoszenie patentowe WO2021/152084
** PEFC to największy na świecie system certyfikacji zrównoważonej gospodarki leśnej. Oznakowanie PEFC na produkcie wykonanym z drewna wskazuje, że surowiec pochodzi z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób zgodnie z wymogami PEFC.

Powiązane artykuły

Podłogi drewniane do salonu i sypialni
Podłogi drewniane w salonie i sypialni

Czy myślałeś już o wyborze podłogi do salonu lub sypialni? Dowiedz się więcej o podłogach drewnianych

Podłogi drewniane
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podłogach drewnianych

Poznaj najważniejsze informacje na temat rodzajów i właściwości drewna, opcji wykończenia, a także wskazówki dotyczących instalacji i konserwacji.

Podłogi drewniane
Jak czyścić podłogi drewniane

Dowiedz się jak pielęgnować podłogę, aby ta służyła na lata.

jak ułożyć podłogę drewnianą
Jak wygląda instalacja podłóg drewnianych?

Poznaj zasady i warunki poprawnej instalacji podłóg drewnianych.

Sugerowane kolekce